Wiltshire County Championships – 2016

U10 boys foil
1.Ben Turner – Swindon F.C.
2.Jacob Wickham – Swindon F.C.
3. Toby Bird – Swindon F.C. & Davis Dore – Sarum Swords
5.Cador Beautyman – Swindon F.C.
6.Teddy Hallet – Swindon F.C.
7.Charles Fletcher – Swindon F.C.
8.Jamie Beaumont – Swindon F.C.
9.James Pitman – Swindon F.C.
10.William Armstrong – Heywood School
10.Lauie Sturgis – Sarum Swords
12. Kieran Uphill – Sarum Swords
13. Adam Skordis – Swindon F.C.
14. George Whitham – Swindon F.C.
15. Thomas Greenall – Sarum Swords
16. Henry Williams – Swindon F.C.
17. Mathew Stahl – Sarum Swords
18. Ben Armitage – Swindon F.C.
19. Ewan Ellson – Swindon F.C.
20. Daniel Combes – Sarum Swords

Under 12 boys foil
1.Edward Scot-Payne – Swindon F.C.
2.Oliver Hodgson – Swindon F.C.
3.Adekunle Taiwo – Sarum Swords & Charlie Robbins – Swindon F.C
5.Jack Courtney – Bath Sword
6.Callum Wray – Swindon F.C.
7.Seth Ryan – Sarum Swords
8.Hugo Flynn – Salisbury F.C.
9.William Peach – Swindon F.C.
10.Alec Dakin – Salisbury F.C.
11.Toby Cole – Swindon F.C.
12.Nathan Jang – Swindon F.C.
13.Toby Ross – St Francis School
14.Louis Smith – Marlborough F.C.
15.Aren Welton – Swindon F.C.
16.Joseph Nichols – Swindon F.C.
17. Zac Read – Sarum Swords

Under 14 Boys foil
1.Benjamin Simmonds – Swindon F.C.
2.Edward Abbott – Marlborough College
3.Joseph Westlake – Salisbury F.C. & Adam Steinmetz – Bryanston School
5.William Bruce – Marlborough College
6.Ben Mccluskey – St Francis School
7.Adam Pinnock – Bishops Wordsworth School
8.William Harris – Bishops Wordsworth School

Under 16 Boys Foil
14.Lewis Simpson – Swindon F.C.

Under 20 Foil
1.Oliver Howitt – Swindon F.C.
2.Theo Featherstone – Marlborough College
3.Will Lambert – Bishops Wordsworth School & Kit Tod – Marlborough College

Under 10 girls foil
1.Elloise Mcconnell – Swindon F.C.
2.Amelia Franks – Swindon F.C.
3.Natasha Begbour – Sarum Swords & Freya Preston – Swindon F.C.
5.Lily Taylor – Swindon F.C.
6.DeMelza McMahon – Swindon F.C.
7.Ella-Maria Rudman-Bromley – St. Francis School
8.Madeleine Curry – Swindon F.C.
9.Darya Combes – Sarum Swords

Under 12 girls foil
1.Alicia Owen – Bath Sword
2.Niamh Preston – Swindon F.C.
3. Alice Fletcher – Swindon F.C.

Under 14 girls’ foil
1.Aimee Terry – St. Edmunds School
2.Elysia Bidgood – Swindon F.C.
3.Rachael Robertson – St. Edmunds School &Lucy Clarke – St. Edmunds School
5.Isabella Ettery – St. Edmunds School
6.Mia McChesney – St. Edmunds School

Under 10 Boys Epee
1.Cador Beautyman – Swindon F.C.
2.Harry Martin – Swindon F.C.
3.Jacob Wickham – Swindon F.C.
4.Jude Thorton – Swindon F.C.

Under 12 Boys Epee
1.Edward Scott-Payne – Swindon F.C.
2.Jack Courtney – Bath Sword
3.Oliver Hodgson – Swindon F.C.
4.Callum Wray – Swindon F.C.

Under 14 Boys Epee
1.Noah Gauger – Swindon F.C.
2.William Bruce – Marlborough College
3.Edward Abbot – Marlborough College

Under 16 Boys Epee
6th Peter Claassen

Under 20 Epee

1.Oliver Howitt – Marlborough College
2.Kit Todd– Marlborough College
3.Theo Featherstone – Marlborough College